Мозолі на руках: Як доглядати за шкірою та позбутися мозолів?
Мозолі на руках можуть з'являтися під час виконання дій, які передбачають стискання або тертя. Хоча вони не несуть загрози здоров'ю, проте можуть спричиняти дискомфорт і мати неестетичний вигляд.
У цій статті ми розповімо, що таке мозоль, як уникнути їх, види мозолів і те, які засоби можуть допомогти полегшити їхні прояви.
Що таке мозолі на руках?
Мозолі на руках — це ділянки затверділовілої, ущільненої шкіри, що виникають внаслідок тривалого тертя або тиску. На відміну від пухирів, мозолі є сухими та твердими й зазвичай мають жовтуватий або сіруватий відтінок.
Як правило, ці утворення з'являються переважно на кісточках, долонях і пальцях та проявляються під час виконання таких дій, як користування робочими інструментами, гра на музичних інструментах або заняття спортом, що супроводжуються повторюваними або стискаючими рухами.
Утворення мозолів — це природний захисний механізм шкіри у відповідь на тиск або тертя.
Для профілактики запобігання появи мозолів рекомендуєтся, носити захисні рукавички та користуватися зволожувальним кремом, щоби шкіра залишалася м'якою та еластичною.
Хоча мозолі зазвичай не становлять серйозної загрози здоров'ю, вони— призводити до інфекції. Тому, якщо мозолі заважають вашій повсякденній діяльності, бажано проконсультуватися з дерматологом, який підкаже вам, як правильно реагувати в конкретному випадку та підібрати засіб від мозолів.
Розташування
Зазвичай мозолі з'являються на руках і ступнях ніг унаслідок тертя і постійного впливу на шкіру саме в цій ділянці. Натоптиші переважно з'являються на пальцях ніг, п'ятках, подушечках пальців ніг та інших частинах ступні. З огляду на відмінності між ними, важливо проводити правильний догляд за шкірою.
Зовнішній вигляд
Мозолі мають чітко окреслені межі і твердий, часто ороговілий центр. Вони можуть бути плоскими або трохи піднятими над поверхнею шкіри і мати жовтуватий або сіруватий відтінок.
Догляд за шкірою
Догляд за ділянкою шкіри на якій утворились мозолі та/або натоптиші залежить від їх розміру та локалізації. У випадку з натоптишами для догляду за шкірою досить регулярно наносити відновлювальний крем. Натомість мозолі можуть потребувати професійного видалення лікарем-подологом.
Причини утворення мозолів на пальцях рук та ніг
Серед основних причин утворення цієї деформації шкіри можна виділити такі:
- Виконання повторюваних дій з навантаженням на руки, як гра на музичному інструменті, а також інші заняття, як наприклад, садівництво чи підняття важких предметів, які вимагають міцного стискання. Такі дії можуть призводити до того, що з’являється мозоль на пальці руки. Регулярні перерви та розминка рук і пальців під час цих робіт сприяють зниженню ризику утворення мозолів.
- Зміна стилю ходьби може зумовити деформоване положення стопи з надлишковим тиском у певній ділянці.
- Захворювання кісток стопи, зокрема шишки на нозі, п'яткові шпори або остеоартрит. Вони призводять до того, що уражена кісткова ділянка тисне на шкіру під час ходьби і утворюється мозоль на нозі.
- Шкірні захворювання, такі як екзема або псоріаз, можуть підвищувати схильність шкіри до мозолів. У цих ситуаціях рекомендується звернутися до лікаря, якщо мозолі супроводжуються іншими симптомами або не піддаються догляду.
- Недостатня гігієна рук загрожує накопиченням відмерлих клітин на шкірі, що також впливає на формування мозолів. Тому важливо використовувати м'яке, зволожувальне мило та лосьйони, щоб ваші руки залишалися чистими та здоровими.
Види мозолів на руках та натоптишів ногах
- Звичайні рідкі (водяні) мозолі з'являються на долонях і пальцях через постійний тиск або тертя і зазвичай є безболісними. У такому разі корисно користуватися захисними рукавичками.
- Мозоль між пальцями або м'який мозоль, є більш проблематичним і характерним саме для цієї зони. Такі мозолі завдають дискомфорту й підвищують схильність до інфікування. Як позбутися таких натоптишів на ногах? Ркомендують носити відповідне взуття та дотримуватися правил гігієни. У важких випадках можуть знадобитися протимозольні подушечки або навіть хірургічне втручання.
- Стрижневі мозолі та піднігтьові мозолі також можуть з'являтися на нижній частині стопи й пальцях ніг через тривале стояння або неправильно підібране взуття. Стрижневий підшкірний мозоль може завдавати болю та обмежувати рухливість. Тому важливо ретельно підбирати взуття і звертатися до лікаря, якщо мозоль інфікований або кровоточить.
- Сухі мозолі з'являються на кінчиках пальців ніг і зазвичай спричинені тертям взуття або викривленням пальця.
- Реактивний перфораційний колагеноз — рідкісне шкірне захворювання, що проявляється утворенням шишок на ногах, покритих мозолями, і супроводжується свербежем. Цей тип мозолів є досить нетиповим і зазвичай пов'язаний із супутніми захворюваннями, такими як захворювання нирок або діабет, а тому потребує кваліфікованого лікування.
- Кістковий мозоль — це утворення нової кісткової тканини, що формується в процесі загоєння перелому. Зрештою, такий мозоль поступово заміщується твердою кістковою тканиною.
Крем який радимо використовувати при наявності мозолів на руках
Ви можете пом'якшити мозолі на руках спеціальними кремами, які містять інгредієнти, що допомагають як боротися з огрубілостями шкіри, так і зволожити шкіру та запобігти появі нових формувань.
Відновлювальний крем для шкіри рук CeraVe — чудовий варіант для тих, хто має дуже суху шкіру рук і шукає засіб, що допоможе пом'якшити загрубілі ділянки шкіри. Цей крем розроблений з дерматологами, містить 3 основні кераміди, що забезпечує зволоження шкіри рук протягом 24 годин, а також допомагає відновити та захистити бар'єр шкіри. До його складу також входять гіалуронова кислота та гліцерин, які мають живильні та зволожувальні властивості.
Одним із його основних інгредієнтів є гіалуронова кислота, яка сприяє зволоженню шкіри, а також мозолів і натоптишів. За умови регулярного використання ви помітите покращення стану шкіри та усунення сухості шкіри рук.
Крем варто наносити так часто, як це потрібно, для досягнення позитивного результату. М'яко втирайте крем в ділянку шкіри до повного поглинання шкірою.
Водночас пам'ятайте, що, зволоження важливе для всієї шкіри, а не лише для рук, тому CeraVe пропонує зволожувальний крем — засіб, розроблений з дерматологами, що підходить для чутливої та сухої шкіри. Він спрямований на зволоження та захист сухої шкіри, забезпечує глибоке та тривале живлення. Засіб складається з комбінації інгредієнтів, зокрема незамінних керамідів, гіалуронової кислоти та гліцерину, які сприяють зміцненню захисного бар'єру шкіри, щоби зберегти її зволоженою та захищеною від дії зовнішніх чинників.
Поради щодо запобігання утворення мозолів на пальцях рук і ніг
Як вже зазначалося, профілактика – найкращий спосіб уникнути мозолів. Важливо захищати шкіру рук і ніг від надмірного тиску та тертя під час виконання повсякденних справ.
- Носіть зручне взуття. Воно повинно мати достатньо місця для пальців ніг і широку підошву. Не зловживайте високими підборами. Також чергуйте різне взуття, щоби зменшити навантаження на стопу та знизити тиск і тертя. Адже саме ці чинники призводять до того, що з’являється мозоль на стопі.
- Обирайте шкарпетки за розміром без грубих швів, які можуть створювати тиск і натирати шкіру.
- Використовуйте захисні устілки. Завдяки цьому взуття не буде тиснути на шкіру. Також стануть у пригоді роздільники для пальців ніг. Вони запобігають тому, що утворюється стрижневий мозоль між пальцями.
- Зволожуйте шкіру. Регулярно зволожуйте шкіру ніг спеціальним кремом або зволожувальним лосьйоном. Промасажуйте до повного поглинання шкірою.
- Зверніться до фахівця. Особливо, якщо ви схильні до появи мозолів або інших проблем зі шкірою на ногах чи рукахзасіб від мозолів.